ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ (17/6/2023)

ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

2 σχόλια:

1. Αγαπητέ Ανδρέα
    Μπορεί κάποιοι να με θεωρήσουν καχύποπτο, αλλά εγώ τολμώ να πω τη σκέψη μου. Γίνανε 4 αγώνες για την ανάδειξη του πρωταθλητή στη basket league: 2 στο ΣΕΦ με νικητή τον Ολυμπιακό και 2στο κλειστό του ΟΑΚΑ, εκ των οποίων έναν κέρδισε ο ΠΑΟ και ένας που διακόπηκε. Όλοι οι αγώνες που έληξαν , είχαν οριακά βγάλει νικητή. Συμφωνώ με τα λεγόμενά σου, για την δυναμικότητα των δύο φιναλίστ. Και οι 4 αγώνες είχαν νομίζω sold out!!! Όμως προσέξτε: αν γινόταν και 5ος τελικός, αυτός θα ήταν στο ΣΕΦ χωρίς φιλάθλους λόγω τιμωρίας του Ολυμπιακού. Άρα δεν υπήρχε προσδοκία οικονομικού οφέλους για τον ΟΣΦΠ. Είπαν λοιπόν τα παιδιά να τελειώνουν την παράσταση και να πάνε για διακοπές. Άλλωστε τα 70 και πλέον παιγνίδια, που έδωσαν μέσα στη season δεν είναι και λίγα.
    Βέβαια ο ΠΑΟ δεν το παράτησε, αλλά οι παίκτες του έχουν το ... γνώθι σαυτόν!!!

ΑπάντησηΔιαγραφή
    Απαντήσεις
    1. Γιάννη μου, θεωρώ πως ο συλλογισμός σου είναι σωστός. Κάπως έτσι εξελίχθηκαν τα πράγματα, με σταθμητούς αλλά και αστάθμητους παράγοντες. Το φετεινό πρωτάθλημα, ήταν σαν ταινία τρόμου, στην οποία σου έχουν πεί το τέλος!